Varmland Stockholm Norrbotten Östergötland Norra Sverige Dalarna Östra Götaland Skåne

Regionkontor Alvesta - Växjö

   

Hissar och hisservice i Småland, Blekinge, Halland, Öland, Gotland & Nordöstra Skåne

Vi levererar högkvalitativa hissar och rulltrappor för alla miljöer! Vi erbjuder hisservice dygnet runt, året runt. Vi modernisernar och reparerar hissar. Kontakta oss för ytterligare information!
Adress

Telefon
Ilabäcksvägen 6
342 32 ALVESTA
0472-390 700

Kontaktpersoner

Regionchef

Daniel Josefsson
0472-390 700
daniel.josefsson@alt.se

Försäljning

Peter Kjellsson
0472-390 702
peter.kjellsson@alt.se

Erik Björkqvist
0472-390 730
erik.bjorkqvist@alt.se

Lasse Claesson
0472-390 716
lasse.claesson@alt.se

Maria Gustavsson
0472-390 710
maria.gustavsson@alt.se

Bostadsanpassning

Maria Gustavsson
0472-390 710
maria.gustavsson@alt.se

Erik Johansson
0480-362 550
erik.johansson@alt.se

Montageledning

Magnus Lundstedt, Montagechef
0472-390 718
magnus.lundstedt@alt.se

Christoffer Lundstedt, Montagearbetsledare (Besiktning)
0472-390 736
christoffer.lundstedt@alt.se

Viktor Palm, Montagearbetsledare (Installation/Montage)
0472-390 740
viktor.palm@alt.se

Modernisering

Peter Reinholdsson
0472-390 731
peter.reinholdsson@alt.se

Anders Frid
073-468 41 17
anders.frid@alt.se

Daniel Feric (föräldraledig)
0472-390 738
daniel.feric@alt.se

Service (försäljning, avtal)

Sonny Lind
073-468 41 14
sonny.lind@alt.se

 

Service (arbetsledning, reparationer, reservdelar)

Greger Johansson
0472-390 719
greger.johansson@alt.se

Isak Johansson
0472-39 07 23
isak.johansson@alt.se

Distrikt Jönköping

Skruvgatan 2
553 02 Jönköping

Service (arbetsledning, reparationer)

Lars Pettersson
036-440 41 53
lars.pettersson@alt.se

Distrikt Kalmar

Engelska vägen 7
393 56 Kalmar
Telefonnummer 0480-36 25 50 

Försäljning, eftermarknad och service

Mathias Werbelow 

0480-362 559

mathias.werbelow@alt.se

Bostadsanpassning

Erik Johansson

0480-362 550

erik.johansson@alt.se
 

Distrikt Blekinge

Gullbernavägen 17, Karlskrona
Telefonnummer 0455-615 740

Service 

Mikael Karlsson
0455-615 742
mikael.karlsson@alt.se

Distrikt Kristianstad / Hässleholm

C/o Levins Elektriska
Bäckhagsvägen 1
281 33 Hässleholm
Telefonnummer 044-590 00 40

Service 

Cebastian Nordahl
044-590 00 41
cebastian.nordahl@alt.se

Distrikt Halmstad

Lektor Anderssons gata 6
302 69 Halmstad
Telefon: 035-710 28 90

Service

Bojan Dukic
070-985 57 78
bojan.dukic@alt.se