Varmland Stockholm Norrbotten Östergötland Norra Sverige Dalarna Östra Götaland Skåne

Regionkontor Alvesta-Växjö

   

Hissar och hisservice i Småland, Blekinge, Halland, Öland, Gotland & Nordöstra Skåne

Vi levererar högkvalitativa hissar och rulltrappor för alla miljöer! Vår erbjuder hisservice dygnet runt, året runt. Kontakta oss för ytterligare information!
Adress

Telefon
Ilabäcksvägen 6
342 32 ALVESTA
0472-390 700

Kontaktpersoner

Regionchef

Göran Björkqvist
0472-390 705
goran.bjorkqvist@alt.se

Försäljning

Peter Kjellsson
0472-390 702
peter.kjellsson@alt.se

Erik Björkqvist
0472-390 730
erik.bjorkqvist@alt.se

Lasse Claesson
0472-390 716
lasse.claesson@alt.se

Maria Gustavsson
0472-390 710
maria.gustavsson@alt.se

Thommie Edin (kalkyl)
0472-390 706
thommie.edin@alt.se

Bostadsanpassning

Maria Gustavsson
0472-390 710
maria.gustavsson@alt.se

Erik Johansson
0480-362 550
erik.johansson@alt.se

Montageledning

Magnus Lundstedt
0472-390 718
magnus.lundstedt@alt.se

Daniel Feric
0472-390 738
daniel.feric@alt.se

Modernisering

Peter Reindholdsson
0472-390 731
peter.reinholdsson@alt.se

Peter Kjellsson
0472-390 702
peter.kjellsson@alt.se

Erik Björkqvist
0472-390 730
erik.bjorkqvist@alt.se

Service (försäljning, avtal)

Daniel Josefsson
0472-390 733
daniel.josefsson@alt.se

 

Service (arbetsledning, reparationer)

Greger Johansson
0472-390 719
greger.johansson@alt.se

Distrikt Kalmar

Engelska vägen 7
393 56 Kalmar

Service 

Erik Johansson

0480-362 550

erik.johansson@alt.se
 

Distrikt Blekinge

Adress: Gullbernavägen 17, Karlskrona
Telefonnummer 0455-615 740

Service 

Andreas Andersson
0455-615 743, 0709-855 743
andreas.andersson@alt.se

Distrikt Kristianstad / Hässleholm

Service 

Cebastian Nordahl
044-590 00 41
cebastian.nordahl@alt.se

Distrikt Halmstad

Adress: Lektor Anderssons gata 6
302 69 Halmstad
Telefon: 035-710 28 90

Service

Bojan Dukic
070-985 57 78
bojan.dukic@alt.se