Varmland Stockholm Norrbotten Östergötland Norra Sverige Dalarna Östra Götaland Skåne

Regionkontor Alvesta

   

Hissar och hisservice i Småland, Blekinge, Halland, Öland, Gotland & Nordöstra Skåne

Vi levererar högkvalitativa hissar och rulltrappor för alla miljöer! Vår erbjuder hisservice dygnet runt, året runt. Kontakta oss för ytterligare information!
Adress

Telefon
Telefax
Ilabäcksvägen 6
342 32 ALVESTA
0472-390 700
0472-138 01

Kontaktpersoner

Regionchef

Göran Björkqvist
0472-390 705
goran.bjorkqvist@alt.se

Försäljning

Peter Kjellsson
0472-390 702
peter.kjellsson@alt.se

Erik Björkqvist
0472-390 730
0709-945 397
erik.bjorkqvist@alt.se

Maria Gustavsson
0472-390 710
maria.gustavsson@alt.se

Thommie Edin (kalkyl)
0472-390 706
thommie.edin@alt.se

Bostadsanpassning

Maria Gustavsson
0472-390 710
maria.gustavsson@alt.se

Erik Johansson
0480-362 550
erik.johansson@alt.se

Montageledning

Magnus Lundstedt
0472-390 718
magnus.lundstedt@alt.se

Modernisering

Peter Reindholdsson
0472-390 731
peter.reinholdsson@alt.se

Peter Kjellsson
0472-390 702
peter.kjellsson@alt.se

Erik Björkqvist
0472-390 730
0709-945 397
erik.bjorkqvist@alt.se

Service (försäljning)

Peter Kjellsson
0472-390 702
peter.kjellsson@alt.s

 

Service (arbetsledning, reparationer, avtal)

Greger Johansson
0472-0472-390 719
greger.johansson@alt.se

Distrikt Alvesta

 

Service (arbetsledning, reparationer, avtal)

Greger Johansson
0472-0472-390 719
greger.johansson@alt.se

Distrikt Kalmar

Engelska vägen 7
393 56 Kalmar
Telefonnummer

Service 

Erik Johansson

0480-362 550

erik.johansson@alt.se
 

Distrikt Blekinge

Adress: Gullbernavägen 17, Karlskrona
Telefonnummer 0455-615 740

Service 

Yngve Hjortsberg
0455-615 744
yngve.hjortberg@alt.se

Distrikt Kristianstad / Hässleholm

Adress
Telefon

Service 

Christian Holmquist
044-590 00 40
christian.holmquist@alt.se

Distrikt Halmstad

Adress: Bissmarksgatan 18B, Halmstad
Telefon: 035-710 28 91

Service

Julius Bjarnarsson
035-710 28 91
julius.bjarnarsson@alt.se